Atbulai. Taip tyčia

Rugsėjis! :)

Ar Jums aktualu mokykla, mokslai, mokinukai? Viskas tvarkoj, ar ne? Klauso, mokosi, stropūs, drausmingi, geranoriški, džiugūs? Sakau!..

Žiūriu, šiandien ant mano pradinuko rankos du pliusiukai užpiešti – na, flomasteriu ant plaštakos viršaus (atrodo, ta kūno dalis vadinasi plesnas). Pagalvojau, su draugais žaisdamas apsipaišė. Visai ne – pasirodo, „Čia mokytoja liepė užsižymėti..“ *. O, galvoju, kažkas gero – DU pliusai! Tik girdžiu ūmai sakinio pabaigą – „…dėl netinkamo elgesio“. Va kaip išeina. Atbulai.

Patarimai atbulai

Kažkada vakarais nuo daugžodžiavimo mus gelbėjo Grigorijaus Ostero (Григорий Остер) Patarimai atbulai, reiks vėl atsiverst. Grakščiai ragindamas vaikelius elgtis kiek įmanoma neišmintingiau ir niekingiau (originaliai knyga vadinasi Вредные советы, skaityti patarimus rusų kalba), autorius – tikiu, ne tik manuosius – įkvepia vidujai priešintis ir kažkiek mėginti elgtis būtent atbulai, t.y. visai gerai, gražiai, drausmingai, protingai ar pan. Žodžiu, kaip tėvai dažnai tikisi – daugmaž normaliai.

Ir patiems tėveliams visai sveika, pvz., kad ir šis paakinimas:

Jei geriausias tavo draugas
Į balą įvirto,
Kvatok už pilvo susiėmęs
Ir rodyk į jį pirštais.
Tegul bičiulis mato,
Kad linksma tau labai,
Nes niekam nepatinka
Surūgėliai draugai.
(Grigorij Oster. Patarimai atbulai, psl. 40)

Sako, šią savaitę neišvengsime lietaus, tai balų nestokosime. Sėkmės ir ištvermės!

* Tie pliusiukai – jų susitarimo dalykas, kad nepamirštų tėvams pasisakyti.

 

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą