Diakonisės

Diakonisė Betsy Karkan labai gražiai aprašė Liuterio santykį su Mergele Marija, daugumai Lietuvos liuteronų pažįstama Baiba Vanaga prieš porą metų tapo diakonise, o visai neseniai diakonisė Grace Rao vedė jau kelintą teologijos seminarą mūsų diakonijų darbuotojams ir savanoriams. Daugiau nuotraukų rasite čia, čia ir čia.

Diakonisė – tai ne moteriškosios lyties diakonas ;) Kas yra diakonisės?

Deaconess Grace Rao
Grace Rao Vilniuje 2017 11 24

„Tvirtas tikėjimas, karšta meilė“

Misūrio sinodo liuteronų bažnyčios Diakonisių tarnystės direktorė Grace Rao rašo:

Diakonisės – tai teologiškai išprususios liuteronės moterys, kurios skelbia, dalijasi ir skleidžia  Jėzaus Kristaus meilę, darydamos gailestingumo darbus, teikdamos dvasinę pagalbą ir mokydamos krikščioniškojo tikėjimo.

Jos patarnauja kitiems žmonėms savo ar kitų šalių parapijose bei rūpybos institucijose.

Besidarbuodamos Viešpaties pjūties laukuose, diakonisės naudoja iš Jo gautas dovanas kitų labui ir palaiminimui. Jos ateina pas žmones, nešinos gydančiu Kristaus Evangelijos išganymo aliejumi.

…kad ir mes galėtume paguosti bet kokio sielvarto ištiktuosius ta paguoda, kurią gauname iš Dievo. (2 Kor 1,4)

Šaltinis: lcms.org

Diakonisių formavimuisi vien tik žinių ir studijų nepakanka. Drauge turi eiti širdies formavimas ir pašventinimas. (Gailestingumas. „Liuteronų diakonija“, 2016)

Marijos apsilankymas.freska
Marijos apsilankymas pas Elzbietą

Paskelbta 2017 11 29, atnaujinta 2018 lapkritį.

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą