Liepos 2-oji: Marijos apsilankymas. Liuterio pasižadėjimas

Liepos 2 d. Lietuvos liuteronų bažnyčia švenčia Marijos apsilankymą.

Dievo Žodis ir malda yra čia.

Marijos giesmė Magnificat, giesmės iš Liuteronų bažnyčios giesmyno yra čia.

Liepos 2-oji yra ir garsioji Liuterio nutvieskimo žaibu diena. Po poros savaičių, liepos 17 d., 21 metų amžiaus teisės žinovas pasibeldė į vienuolyno duris.

       Iš knygos „Liuteronybė. Kas tai?“:
„Martynas Liuteris gimė paprastoje vidurinės klasės vokiečių šeimoje. Jo tėvas buvo sėkmingas ir praktiškas verslininkas, kuris norėjo, kad sūnus įgytų gerą išsilavinimą bei darbą. M. Liuteris tėvo valia įstojo į Erfurto universiteto teisės fakultetą ir 1505 m. gavo magistro laipsnį, bet buvo nepatenkintas savo gyvenimu. Kartą po viešnagės namuose grįždamas į universitetą, jis pakliuvo į smarkią audrą. Šalia jo trenkė žaibas. Išsigandęs mirties ir Dievo teismo, M. Liuteris ėmė šauktis: „Šventoji Ona, padėk man! Aš tapsiu vienuoliu!“ (Gerai, šis pasakojimas gal ir nėra nenuginčijamai įrodomas, bet jis įtrauktas į daugumą svarbiausių M. Liuterio biografijų). Įvykiams taip pasisukus, M. Liuteris 1505 m. įstojo į Erfurto augustinų vienuolyną.“

Animacinis filmas „Liuteris“ yra čia.

Viršelio iliustracija – iš knygos vaikams apie Liuterį.

Paskelbta 2023 07 02.

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą