Liuteronybė. Kas tai? | Knyga (2018)

LIUTERONYBĖ. KAS TAI? – knyga liuteronams ir ne liuteronams! 

Kas yra Dievas? Kam krikštytis? Kaip / ar žegnotis? Ką žinome apie pasaulio pabaigą? Paskutinė stotelė. Išpažintis yra naudinga sielai. Kaip priimti Šventąją Vakarienę? Kaip turėtume melstis? Kaip yra su moterimis? Ar negalime visi sutarti? Liuteronybės pokyčiai ir iššūkiai. Tingiems pilvams – ne! Ar liuteronai yra evangelikai? O protestantai? Svarbiausių Liuterio raštų dešimtukas. Tikėjimo galvosūkis. Bažnytinių metų laikotarpiai ir spalvos. Sakramentai ir apeigos. Liuteronybė Lietuvoje – kurį puslapį beversčiau, tas įdomus 

MD 2

Ir tai – tik dalis temų iš naujosios knygos LIUTERONYBĖ. KAS TAI?, kurią „Liuteronų paveldo fondo“ užsakymu išleido LELB Konsistorija per VšĮ „Fundatio Pietatis“. Originali knyga (JAV): Lutheranism 101 (Concordia Publishing House, 2010). (Kodu “101” Amerikoje žymimas studijų įvadas, bazinis kursas, pagrindai). Lietuviškos knygos išleidimui lėšas skyrė kun. Charles Keturakat.

Iš anglų k. vertė Vilma Sabutienė. Teologinė redakcija kun. Mindaugo Dikšaičio. Konsultavo kun. doc. dr. habil. Darius Petkūnas. Lietuviško pavadinimo autorius – Rimvydas Valatka. Viršelio ir maketavimo – UAB Laisvas oras. Lankstūs (laminuoti) viršeliai. Apimtis – 276 psl. Tiražas – 2 tūkst. Įsigyti galėsime parapijose. Knygą parengė ne vienas autorius, tai – įvairūs žmonės: vyskupai, kunigai, mokytojai, tėvai. Vieni turi mokslinius laipsnius, kiti ne. Vieni visą gyvenimą buvo liuteronai, kiti įsijungė į mūsų bažnyčią gyvenimo eigoje. Juos visus sieja domėjimasis liuteronybe. Orientaciniai zenklai LIUTERONYBĖ – šiandienos žvilgsnis į mūsų tikybą. Pagrindiniai didieji skyriai: Trumpa naudojimosi instrukcija; Svarbiausia – santykiai; Dievo dovanų perdavimas; Malonės priemonės; Liuteronybės apžvalga; Pamaldos – Dievo dovana; Liuteroniškas gyvenimas; Apibendrinimas; Priedai. Iliustravimui panaudota R. Kvinto Liuterio skulptūros (2017) nuotrauka. Liuterio skulptura

Ačiū Dievui ir Jo žmonėms už šią ilgai lauktą knygą.

Prie LIUTERONYBĖS temų jau prisilietė mūsų diakonijų darbuotojai diakonisės Grace Rao vestame seminare 2017-ųjų lapkritį Vilniuje. (Kas yra diakonisė?) Diakonijos seminaras Liuteronybe Trumpa knygos ištrauka:

Man liuteronybė perteikia visą krikščionybės esmę, apimdama svarbiausius katalikybės ir stačiatikybės bei įvairių protestantizmo srovių bruožus. O tai reiškia, kad liuteronybei neišvengiamai klius iš visų pusių. Bet jei jau atvirai, tai ir mes, liuteronai, supeiksime visus kitus už tai, ko patys nepriimame ir nesilaikome. Daug kam nepatinka teologinis liuteronų griežtumas. Žinoma, nėra taip, kad vien liuteronams priklauso tiesa (nors yra taip manančiųjų). Būtent liuteronybė man padėjo įvertinti ir branginti kitas krikščionybės atšakas. Bet liuteroniškas mokymas pasižymi subtiliu balansu, kurį būtina ginti ir saugoti.

Liuteronybe atvyko

Knygos pristatymas 2018 05 23 Vilniuje:

Paskelbta 2018 05 01. Atnaujinta 2022 01 13.

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą