Kad paduotų proto | Подательница Ума

Paskelbta 2018 09 13

Yra tokių dalykų, apie kuriuos nelabai ką neišmanau, bet patinka, tad juos gražiai susirenku ir pasidedu, kad nepamesčiau.

Ekumeninės pamaldos. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčia facebook nuotr.

Nes, na, tarsi Viešpats nusišypsotų paprastą, sakytum, mokslo metų dieną. Dirbi kokius tai darbelius, ieškai to ano ir štai netikėtai: keturių dalių ikona, kurios viena sudedamoji – apie proto prašviesinimą, kurio, momentais justi, reiktų ;) Подательница Ума – neišversiu iš rusų k. tų niuansų, kuriuos jaučiu. 

Богоматерь «Прибавление ума». Часть четырёхчастной иконы. 1780-е

Kad pas mielus kaimynus jėzuitus Šventų Jonų bažnyčioje yra Loreto Švč. Mergelės Marijos skulptūra, žinojau: „Kilstelėję akis virš pagrindinio bažnyčios altoriaus, nenustebkite ten išvydę laukime paskendusį Dieviškosios Motinos atvaizdą.“

Magnificat

Bet, kad šiai skulptūrai yra gimininga ikona, kuri, išpildyta pagal московский манер, vadinasi Прибавление ума, man nauja. Pasirodo, ir dėl mokslų, ir dėl namų darbų, ir dėl proto susireguliavimo, ir dėl beviltiškumo minčių nuvaikymo prie jos prašoma. Ir rugsėjo 1-osios proga išstatoma. Tai va, kaip tas reikalinga – daug kur, daug kam…   Man tas ikonos vardas taip patiko, tokį įspūdį padarė ir nudžiugino, kad štai ir pasidėjau į stalčiuką. Šalia Šventraščio. Nes Pagarbi VIEŠPATIES baimė – išminties pradžia, o Šventojo pažinimas – protas (Pat 9,10).

vasara

Vasara baigėsi, rugsėjis įsibėgėja – vėl ruošti pamokas. Gyvenkim viltyje. 

Jei kuriam iš jūsų trūksta išminties, teprašo Dievą,
kuris visiems dosniai duoda ir nepriekaištauja,
ir jam bus suteikta.
                                                      (Jok 1,5)

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą