Jesės medis

Albumą su iliustracijomis ir Šventojo Rašto tekstais žr. čia. 

Ilmos Valatkienės nuotr., 2018 12.

Iš Jesės kelmo išaugs atžala,
iš jo šaknies pražys pumpuras.
Ant Jo ilsėsis VIEŠPATIES dvasia:
išminties ir įžvalgos dvasia,
patarimo ir narsumo dvasia,
pažinimo ir VIEŠPATIES baimės dvasia.
Iz 11,1-2

www.rca.org/jessetree

 

Jesė – karaliaus Dovydo tėvas.

Daugelis mūsų jau atradę ir pamėgę Advento kalendorių – staigmenų dėžutę su nuo gruodžio 1 d. iki Kalėdų (12.25.) atidaromomis durelėmis-langeliais. Kam – „šokoladinis“, kam – su kosmetikos gėrybėmis, kam – net vyno butelaičių rinkinys, pirktinis ar pačių šeimininkučių ištaisytas (šį, sakyčiau, geriau užsitaupyti po Advento – džiugaus susikaupimo laiko). Arba rimtesni – su atliktinais gerais darbais ar Šventojo Rašto eilutėmis. O kad ir keli tuo pačiu metu – ryte su užduotėle, vakare su šokoladuku; kodėl ne.

Pinterest, Gillian Koch

Ir Advento vainiką greičiausiai pasirūpinome – ar pačių sukurtą, ar užsakytą, ar pirktą. Pradžioje jis buvo pritaikytas būtent kiekvienai Advento dienai iki Kūčių / Kalėdų: su 24 žvakelėmis (4 didžiosios skirtos Advento sekmadieniams). Daugiau žr. čia.

wichern.wordpress.com

O štai apie Jesės medį – Advento kalendoriaus alternatyvą arba bendražygį – dar ne visi žinome, nors tradicija esanti sena, nuo viduramžių. Tai – būdas prisiminti ir apmąstyti Išganymo istoriją nuo pasaulio sukūrimo iki Jėzaus Gimimo. Nuo 1 Advento sekmadienio (2020 m. – lakričio 29 d.) iki Kalėdų kasdien perskaitome pateiktą Šventojo Rašto (Biblijos) ištrauką ir ant medžio kabiname atitinkamą simbolį-žaisliuką. Kiekviena diena turi savo simbolį, kuriuos galima pasigaminti patiems, nusipirkti arba atsispausdinti.

Aš imu iš čia.

Jesės medis 2018

Kas tas medis? Gali būti tikra medžio šaka (rekomenduojama maždaug gero pusmetrio-metro ilgio/aukščio), gali būti pasigamintas karkasas-“eglutė“ ar tiesiog prie sienos pritvirtinta kabyklėlė (Pinterest suvedus „Jesse Tree“ parodys daug idėjų, ir nusipirkti galima) arba tiesiog pati mūsų namuose puošiama eglutė ar jos šakelė.

Buvo ir toks Advento vainikas, ne tik tradicinis. Kaip kokie metai.

 

Paskelbta 2018 11 27. Atnaujinta 2020 11 28.

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą