Vasara. Vaikai. Sveikas protas

Trys nuostabūs dalykai! 

Tik štai ryžkis, žmogau, va taip gyventi čia ir dabar, tikrovėje. Kasdien.

Maldą už vaikus rasite čia.

#Liuteris

Ir dar – pamaldos. Vienos mamos bloge (neberandu) perskaičiau, kaip ji, šiaip ne taip atsibrukusi į bažnyčią ir įsitaisiusi suole su savo keliais ikimokyklinio amžiaus vaikučiais, pašnibždom pašmaikštavo šalia sėdinčiai parapijietei: „Gaila, kad į bažnyčią nedera atsinešti džino“. Iš draugseserės veido išraiškos suprato, kad daugiau taip niekada nesakys. Ir aš ne. (Šiaip jau esu mačiusi žmogų saulės nušviestoj bažnytėlėj per pamaldas su atidarytu alaus buteliu – liūdnai).

Ai, dar. Sako, jei tau nepatinka vaikai bažnyčioj, gali eiti pragaran – ten jų nėra. Kita vertus, kaip Liuteris derėjosi su Dievu: „Sakai, kad turime būti kaip vaikai – bet, Viešpatie, nejaugi tokie nevispročiai?!“ (pgl. knygą Čia aš stoviu). Tikrai, kai tariami žodžiai „Nes tokių yra dangaus karalystė“ – nesat pagalvoję: „TOKIŲ?!.“? 

Bet, kaip ir Reformacijos tėvui, bičiuliai turbūt patartų į save pačią pasižiūrėti ;)

Pasirodo (ir tikiu, kad ne tik britų mokslininkai nustatė), jog tikras daikts (daikc?) yra ne savivertė, o savikontrolė. Nes savivertė – tai ne tas pats, kas Dievo duotas orumas Jo kūriniui. Pasirodo, aukšta saviverte pasižymi tokie personažai, kurių nenorėtum sutikti. Tai gal nieko ta savikontrolė?

Negana to, ir klusnumas dar niekam nepakenkė – priešingai! Tik kaip?..

Kai perskaitai, išmoksti, atrandi, pajunti, užmiršti, prisimeni ir t.t. viską, kas įmanoma ir neįmanoma, grįžti prie sveiko proto, aka Įstatymo ir Evangelijos – duok savo leliams (ir sau!) gyventi malonėje:

O momentais sveikiau išvis daug nepasakoti:

Visas Senosios Animacijos įrašas yra čia.

Ir šiaip ramybė nepamaišo. Girdėjau sakant, kad visos mamos savo vaikus myli nevienodai. Kas gi būna mamytės numylėtinis? Ogi tas, kuris miega ;)

(O būna, kad niekas, atrodo, nebepadės. Slogu. Baisu. Klaiku. Tai gal Southparką pažiūrėti? Bet čia su bjaurybėm. Kita vertus – gal koks varžtelis susireguliuos galvoj? Nežinau. Čia jau kaip kam.)

Užtat čia – paprastai:

Visas įrašas yra čia.

Ir dar labai svarbu – paukštukas!

Tai gražios, laimingos vasaros! 

Nes aš, VIEŠPATS, tavo Dievas, laikau tavo dešinę. Aš – Tas, kuris tau sako: „Nebijok, aš tau padėsiu!“ (Izaijo 41,13)

 

Paskelbta 2018 birželį

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą