Kur rasti Bibliją ir kaip ją skaityti

* Perskaityti Psalmyną (150 psalmių) per vieną mėnesį arba per vieną savaitę: Skaitymo planeliai

* Perskaityti visą Bibliją per metus: Skaitymo planas (galima pradėti bet kurią metų dieną)

* Biblijos valandėlės visiems norintiems Zoom’e antradieniais 18 val. : Prisijungimas

* Kasdienius Šventojo Rašto skaitinius pagal Liuteronų bažnyčios kalendorių rasite sekdami „Liuteronų žinias“ (Facebook yra čia)

* Skaityti Bibliją (įvairius vertimus) internete: manoBiblija.lt

* Lietuvos Biblijos draugija: Biblijosdraugija.lt

…O viskas daugiau nei prieš 200 metų prasidėjo nuo paauglės! Skaitykite Mary Jones istoriją.

United Bible Societies iliustr.

Norint įsigyti Šventojo Rašto knygą, geriausia kreiptis į Lietuvos Biblijos draugiją (LBD). Ten rasite gausų katalogą, e-knygyną, kontaktus, naujienas. Paskambinus, parašius ar užėjus maloniai pasitiks, patars, padės Vilhelmina (direktorė), Eglė ir Tomas (katalikės ir sekmininkas).

Knygynas yra Basanavičiaus g. Vilniuje – apie 15 min. pėstute į kalną nuo liuteronų bažnyčios Vokiečių g. 20; jis laukia nuo pirmadienio iki penktadienio 9 – 17 val., galima susitarti susitikti ir kitu metu. Interneto puslapyje rasite žemėlapį, galima sekti naujienas facebooke.

Biblijos draugija – ekumeninė organizacija, savo veiklą pradėjusi 1992 m. sausio 17 d., įregistruota LR Teisingumo ministerijoje. LBD bendradarbiauja su daugiau nei pusantro šimto Biblijos draugijų visame pasaulyje. Nuo 1946 m. šią veiklą koordinuoja Jungtinės Biblijos draugijos (United Bible Societies). Pirmoji Biblijos draugija buvo įkurta Didžiojoje Britanijoje 1804 m.

LBD tikslas ir veikla – Šventojo Rašto bei kitos literatūros (vaikams, mokslinės ir kt.) vertimas, redagavimas, leidimas bei platinimas, kad kiekvieną, ieškantį Dievo Žodžio, pasiektų Biblija.

Mary Jones Biblija

Biblijos draugiją mūsų šalyje 1992 m. įkūrė aštuonios krikščionių Bažnyčios: Evangelikų Baptistų, Evangelikų Liuteronų, Evangelikų Reformatų, Evangelikų Sekmininkų, Romos Katalikų, Sentikių, Septintosios Dienos Adventistų ir Stačiatikių; nuo 2011 metų asocijuota nare tapo Laisvųjų Krikščionių Bažnyčia.

2019 m. kovo mėnesį LBD visuotiniame narių susirinkime Biblijos draugijos prezidentu toliau išrinktas LELB vyskupas Mindaugas Sabutis, viceprezidentai yra Romos katalikų bažnyčios kun. Ramūnas Mizgiris, OFM ir Stačiatikių bažnyčios kun. Vitalijus Mockus.

Biblijos draugija rengia įvairius projektus, bendradarbiauja su mokyklomis, bibliotekomis, kultūros centrais. Susidomėjusieji ją atras ir greičiausiai ne kartą grįš. 

Viršelio iliustracija: Arina Krasnikova / Pexels
Paskelbta 2021 01 14. Atnaujinta 2023 02 12.

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą