Keksiukai Sekminėms

Sekminės!

Šventosios Dvasios atsiuntimo šventė 50 dienų po Velykų – Bažnyčios gimtadienis, švenčiamas pamaldose ir širdyje. 2020 05 31 pamaldos vyks bažnyčiose ir kapinėse, o negalintiems dalvauti – nuotolinių transliacija iš Vilniaus liuteronų bažnyčios.

Šia proga galime išmokti pagiedoti psalmę ir pasigaminti sekminiškai atrodančius keksiukus. Mat atėjus Sekminių dienai, visi mokiniai buvo drauge vienoje vietoje Staiga iš dangaus pasigirdo ūžesys, tarsi pūstų smarkus vėjas. Jis pripildė visą namą, kur jie sėdėjo. Jiems pasirodė tarsi ugnies liežuviai kurie pasidaliję nusileido ant kiekvieno iš jų. (Iš Apaštalų darbų)

O štai šventės proga Elzės suruoštas Sekminių desertas:

Produktai 12 vnt. (receptas iš LaMaistas)

170 g cukraus

120 g miltų

110 g sviesto (tirpinto)

100 ml pieno

2 kiaušiniai

1 a. š. kepimo miltelių

žiupsnelis druskos

Išplakite kiaušinius su cukrumi iki purumo.

Pilkite ištirpintą ir atvėsintą sviestą.

Į plakinį sudėkite miltus, sumaišytus su kepimo milteliais ir druska.

Viską gerai išmaišykite.

Į tešlą supilkite pieną ir vėl išmaišykite iki vientisos masės.

Masę išskirstykite į riebalais pateptas arba specialiais popieriukais išklotas keksiukų formeles.

Kepkite 180°C orkaitėje apie 20 – 30 minučių.

Glaistas

Iki puodelio (ne daugiau) miltelinio cukraus – pudros.

Gal 3-4 šaukštai citrinos sulčių, pieno ar pasukų (nuo to priklausys skonis – su rūgšele ar saldžiau) – maišykite po truputį ir stebėkite, ar jau gerai.

Galima dar puošti spalvotais pabarstukais – juos berti iškart, vos aptepus iškepusius keksiukus glaistu.

Galima patį glaistą gaminti spalvotą.

Liepsnelės

Gal, kaip Tauragėje sako, būn pirkti – konditerinių ar dekoratyvinių.

Galima pjauti per pusę braškes – puikios gardžios liepsnelės.

O galima kaip Elzė: google paper fire, spausdinti nespalvotu spausdintuvu, spalvinti flomasteriais, klijuoti ant raudono kartono ir iškirpti 12 liepsnelių. Jas tvirtinti ant sumuštinių smeigtukų, puošti keksiukus – štai ir Sekminių skanėstas.

Atsisiųsti: Liepsnelės

Skanaus!

Džiaugsmingų Sekminių, gausių Šventosios Dvasios dovanų!

„Jei mane mylite, jūs laikysitės mano įsakymų; Aš paprašysiu Tėvą, ir Jis duos jums kitą Globėją, kuris liktų su jumis per amžius, Tiesos Dvasią, kurios pasaulis neįstengia priimti, nes Jos nemato ir nepažįsta. O jūs ją pažįstate, nes Ji yra pas jus ir bus jumyse. Nepaliksiu jūsų našlaičiais –ateisiu pas jus. Dar valandėlė, ir pasaulis manęs nebematys. O jūs mane matysite, nes Aš gyvenu ir jūs gyvensite. Tai dienai atėjus, jūs suprasite, kad Aš esu savo Tėve, ir jūs manyje, ir Aš jumyse. Kas pripažįsta mano įsakymus ir jų laikosi, tas tikrai mane myli. O kas mane myli, tą mylės mano Tėvas, ir Aš jį mylėsiu ir jam apsireikšiu.“

Judas – ne anas Iskarijotas – paklausė: „Viešpatie, kaipgi čia ketini apsireikšti mums, o ne pasauliui?“ Jėzus jam atsakė: Jei kas mane myli, laikysis mano žodžio, ir mano Tėvas jį mylės; mes pas jį ateisime ir apsigyvensime. Kas manęs nemyli, mano žodžių nesilaiko. O žodis, kurį girdite, ne mano, bet Tėvo, kuris yra mane siuntęs. Aš jums tai pasakiau, būdamas pas jus, o Globėjas –Šventoji Dvasia, kurį mano vardu Tėvas atsiųs, – Jis išmokys jus visko ir viską primins, ką esu jums pasakęs. Aš jums palieku ramybę, duodu jums savo ramybę. Ne taip aš ją duodu, kaip duoda pasaulis. Tenebūgštauja jūsų širdys ir teneliūdi!“

Jn 14,15-27

Paskelbta 2020 05 29

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą