Kas Tu – Tigras ar Nulėpausis?

Originaliai publikuota verslimama.lt

Supratau, kad nemenkai lūkesčių esu sudėjusi į vaikus ir tikiuosi rasti džiaugsmą juose. Daugelis mamų taip daro. Prisipažinkime – juk norime dėkingumo. Pilnatvės jausmo. Taip ir regime save įeinančias į vaikų kambarį. Štai liepiame susitvarkyti ir išgirstame: „Labai ačiū, Mamyte! Ačiū Tau, kad rūpestingai ugdai mane. Ačiū, kad trokšti, jog užaugčiau atsakingas žmogus. Tuoj pat mielai susitvarkysiu kambarį IR suplausiu indus BEI grįšiu namo sutartu laiku. Ir padarysiu tai nesiskųsdama/s, tik dėl Tavęs, o didi manoji Motina!“ Vis tikimės tai išgirsti, o jau tada!.. Būsime pilnos džiaugsmo. Jums taip jau nutiko? Ne? Ir man.

choose joy

Tai – laisvai išversta ištrauka iš žmonos, mamos, močiutės, autorės, aktyvistės krikščionės Kay Warren knygos Choose Joy. Rinkis džiaugsmą, nes laimės nepakanka. Kay Warren išleido šią knygą 2012-ųjų pavasarį. Lygiai po metų, 2013, iš gyvenimo pasitraukė vienas iš jos suaugusių vaikų.

Dar po metų – gedulo, kuris nesibaigė, metų – taigi, 2014-tųjų pavasarį, ji įdėjo 30 dienų trumpų kasdienių apmąstymų kursą apie džiaugsmą į savo youtube kanalą. Kai šiemet Velykų proga abstulbusi gavau Choose Joy dovanų su pačios Kay Warren autografu ir psalmės eilute: Kas sėja ašarodamas, tas nuiminės derlių džiūgaudamas (Psalmyno 126,5), pagalvojau, kad gal tai ir ženklas pačiai prisiminti, atgaivinti bei pasidalinti su kitomis šiuo raginimu rinktis džiaugsmą kasdienybėje.

Tai šiai autorei priklauso mintis, kad džiaugsmas ir nedžiaugsmas dažniausiai esti greta, lyg sujungtos geležinkelio bėgių sijos. Gyvenimas jai – tai ne tiek įkalnės ir pakalnės, ar kliūtys pakaitom su lygiu taku, ar suklupimai su pakilimais, o veikiau paraleliai einantys sunkumai ir džiaugsmas. Visada yra džiaugsmas ir galimybė jį rinktis. Nes jei laimę sąlygoja nuo mūsų nepriklausantys veiksniai, tai džiaugsmą mes galime pasirinkti. Pasirinkti visuomet džiaugtis.

Sakyčiau, ne tik galime, bet tam tikra prasme turime rinktis džiaugsmą. Tik – kur jo ieškoti, iš kur ir iš ko to džiugesio tikimės, kaip jis mumyse atsiranda, kaip tampame džiaugsmingos? Viena iš iliuzijų mums, mamoms – vaikai, kaip byloja pradžioje pateikta ištrauka. Ir dovana, ir laimė, ir džiaugsmas, kokio protas neišneša – bet ne neišsenkantis džiaugsmo šaltinis (kaip ir vyras, verslas ar dar kas nors kita). Apie tą Šaltinį – ir knyga, ir 30 youtube žinučių.

nulepausis

Tiesa, tai gal aš pati – džiaugsminga asmenybė (natūraliai arba kad kitaip nėra kur dėtis)? Kay Warren nuotaikingai suskirstė asmenybių tipus pagal Mikės Pūkuotuko herojus: pats Pūkuotukas, Tigras, Triušis ir Nulėpausis (gal tuo ji ir artima, kad sakosi esanti pastarojo tipo). Jei tinka anglų kalba, žvilgelkit porą minučių:

Jei nėra galimybių ar noro mėnesį paėjėti kartu su Kay renkantis džiaugsmą, vis tiek galime daryti tai, ką ji prilygina gromuliavimui, atrajojimui (sakau, ji tokia nuotaikinga) – vėl ir vėl kasdien prisiminti, stengtis suvokti, įsiminti, įsisavinti kokią vieną eilutę. Pavyzdžiui, šį Dievo patikinimą: Ar gali moteris užmiršti savo mažylį, būti nešvelni savo įsčių sūnui? Net jeigu ji ir užmirštų, Aš tavęs niekada neužmiršiu (Izaijo knyga 49,15).

 

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą