Kaip žuvis vandeny, arba koks yra moters pašaukimas?..

Redaktorei užsiminus, kad vertėtų pakalbėti apie moters pašaukimą, viduj kažkaip susigarankščiavau. Jau vien pašaukimas ko vertas, o dar  moters? Neišsemiama tema!

Iškart prisiminiau, kaip kartą mokytoja paskelbė rašinėlio temą: Mano gyvenimo prasmė (ar tikslas). Ir pasakė: Tikintiems žmonėms tai gerai, jie žino: amžinasis gyvenimas. O va mums…“ Tai va. Tikintiems bepigu ;)

womanhood

Apie pašaukimą kas skaityta-girdėta? Klausyk širdies! Ne, te širdis paklūsta protui ir nusistatymui! Puoselėk savo talentus! Aha  kaip atrasi talentą, kol neišbandysi visko? Neklausyk kitų  eik savo keliu. Žinok, verta įsiklausyti į aplinkinius  jie mato tavo gabumus. Atkakliai siek savo tikslo. Nustok stengtis  atsipalaiduok ir prisitaikyk… Ir visa tai  tiesa! :)

Neseniai per radiją išgirdau apie japonišką žuvelę Koi. Esanti ne tik graži, bet tiesiog įspūdinga. Nors visai neišmanau apie žuvis (silkutė  gerai, bet su kitom apsilenkiu), šią įsidėmėjau. Cituoju: Įleisk Koi į stiklainį ir palik gyventi  ji bus 5 cm ilgio žuvytė. Duok akvariumą  ūgtels iki 20 cm. Perkelk į tvenkinį  pasieks kone pusmetrį. O paleisk ežere  užaugs virš metro! Taigi, joje visąlaik glūdi potencialas būti metrine žuvimi! Paskui dar perskaičiau, kad tam augimui labai svarbus ir vanduo  turi būti tyras, švarus, vis atšviežinamas.

Ar ne toks ir yra mūsų visų pašaukimas  tapti tuo, kas esame? Ir pašaukti mes būti didesni, nei regimės, ir didesniam gyvenimui, nei suvokiame.

Bet  moters pašaukimas?.. Ar toks yra? Motina – ar būtinai? Žmona  tikrai? Didi veikėja? Nematoma įkvėpėja? Tyli gyventoja? O gal tiesiog… šiaip kažkaip… kaip nors?

Biblijoje parašyta: Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą, pagal savo paveikslą sukūrė jį; kaip vyrą ir moterį sukūrė juos (Šventasis Raštas. Pradžios knyga). O kiekviena moteris ir kiekvienas vyras yra unikalus, ir kiekvienas pagal Dievo paveikslą. Būtent tas paveikslas ir turėtų skleistis, ryškėti per mūsų gyvenimą. Sakyčiau, daugiau bendro matau tarp ieškančiųjų Dievo veido, nei tarp moterų kaip tokių.

Tiesa, kitoje Pradžios knygos vietose sakoma, kad moteris sukurta kaip pagalba. Taigi  visos moterys. Reiks pasidomėti.

Originaliai publikuota verslimama.lt

P.S. Radijas, kurį labai mėgstu, vertinu, seku facebooke ir kurio laidos tada klausiau, yra Focus on the Family.

 

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą