Vyšnios giesmė. The Cherry Tree Carol

Paralelės tarp Mergelės Marijos su Šv. Juozapu ir pirmųjų tėvų Ievos su Adomu, tarp uždrausto rojaus medžio vaisiaus ir Gyvybės medžio vyšnios; su Senojo Testamento pranašystėmis ir išsipildymu Evangelijoje susisiejantis siužetas bei jo nešama žinia apie iš Mergelės gimsiantį Išganytoją – Viešpatį; į Juozapo, Šventajame Rašte neištariančio nė vieno žodžio, lūpas įdėtas kartėlio sakinys – čia rašo, kad tekstas grįstas ilgu senosios sirų liturgijos dialogu tarp Juozapo ir Mergelės Marijos (aramėjų kalba, kuria kalbėjęs Jėzus), į Europą (Angliją) parsigabentas Kryžiaus žygių laikais, o vėliau iš Senojo žemyno nukeliavęs į Naująjį pasaulį. Ar tikrai? Neišmanau – reikia domėtis ir suprasti. Ką tikrai žinau – yra tokia kalėdinė giesmė The Cherry Tree Carol. O jos teksto, melodijų bei atlikimo versijų nepajėgčiau surikiuoti.

Širdin sėdo puertorikiečio, aklo gimusio gitaros virtuozo, krikščionio (kataliko) Jose Feliciano (xoˈse feliˈsjano), pasauliui padovanojusio Feliz Navidad, nuotaika.

Jau kadaise prie mėgstamųjų atsidėjau jo Light My Fire (The Doors) versiją, žavėjausi jo gitaros Kamanės skrydžiu, tad juolab apsidžiaugiau radusi jį ir prie Vyšnios, kai pavadinimą suvedžiau į youtube paiešką. Kodėl ieškojau? Nes vis praversdavau tą giesmelę, mat – Sola Scriptura. Nenorėjau kokios tai vyšnios, suprantate, ant torto. Bet vis atsiversdavau, vis sušmėžuodavo. Tai jei jau Jose dainuoja (juk negana, kad Choir of King’s College, Cambridge gieda)… 

Kiek pasigilinau, pasidomėjau. Apsvarsčiau širdy – na, kaip teisiam žmogui pripaišyti tokią lyg viduramžių (tikrąja prasme) vaidinimų mandročių ištarmę. Šventajam, kuris mums (man) toks stebuklingas pavyzdys, kad iškart graudu ir saldu. O paskui darkart – atgal prie Evangelijos.

Graži giesmė. Gera. Apie mane ir Tave. Apie gyvenimą. Išganymą. Kristų.

Čia galima sekti gitaros akordus.

The Cherry Tree Carol. Melodija. jpeg
Gaidos padėtos be vietos kažkur internete, be autoriaus, tad susivedžiau su lietuvišku tekstu, ir turiu :) Čia tik melodija, žr. pdf ir su 3 balsais.

Gaidos 1: The Cherry Tree Carol. Melodija

Gaidos 2: The Cherry Tree Carol. 3 balsai

Su Marija pagiedojome, kaip pasisakiau, nenuspalvintą piešinį – istoriją; žiūrėkit, kaip Jums pasirodys, kaip išgirsite, kaip sugiedosite. Mums taip jau išėjo, kad buvo gruodžio 8 d. Vilniaus liuteronų bažnyčioje.

The Cherry Tree Carol. Jeanyee Wong, 1951

Daugiau iliustracijų yra čia.

 

 

❤️ ❤️

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą