Advento vainikas

Adventas. Ar puošiate namus, ar gaminate vainiką?

IMG_8039
Vilniaus liuteronų bažnyčia, 2021. Advento vainikas: Sunflower&Bees

Adventas prasideda kasmet ketvirtą sekmadienį prieš Kalėdas. Adventas – Atėjimas (lot.). Tai – kartu rimtas ir džiugus pasirengimo Kalėdoms laikas, Kristaus Gimimo šventės laukimas. Vilties metas.

Gerai yra namuose turėti Advento vainiką. Jo pirmtaką XIX amžiuje Hamburge sugalvojoliuteronų kunigas Johanas Hinrichas Wichernas. Didelė jo veiklos dalis buvo nepasiturinčių miestiečių mokymas apie Kristų bei vargšų vaikų globa. Šie, susirinkę Wicherno įkurtoje mokykloje, jau nuo žiemos pradžios pradėdavo nekantrauti ir kasdien teirautis, kada gi ateis Kalėdos. Taigi kartą Advento pradžioje kunigas, paėmęs medinį ratą, ant jo pritvirtino 20 mažesnių raudonų žvakelių – kiekvienam šiokiadieniui – ir 4 dideles baltas, skirtas uždegti sekmadieniais.

Tradicija Advento pradžioje pasiruošti vainiką išplito ir pasiekė mus, tik šiuolaikinis yra gerokai kuklesnis ir turi tik keturias žvakės, uždegamas sekmadieniais, pradedant viena. Klasikinis variantas būtų su trimis violetinėmis (Advento spalva) ir viena rožine (džiaugsmo) žvake, skirta trečiajam sekmadieniui.

Originaliai publikuota verslimama.lt

wichern.wordpress.com
wichern.wordpress.com

 

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

One thought on “Advento vainikas

  1. Atgalinis pranešimas: Kas bus?.. - VERSLI MAMA

Parašykite komentarą