Močiutė Mina

Šiandien – 91-osios Močiutės gimimo metinės (1927 03 24 – 2013 11 11). 

Mociute su Vilma
Su Močiute Krikšto dieną. 1977 rugsėjis. Urviniai

Mina. Retas vardas Lietuvoje, ne toks retas – tarp liuteronių.

Rašo, kad gali būti arabų, japonų, lietuvių kilmės, bet turbūt šiuo atveju arčiausiai būtų vokiečių įtaka. Nežinau, ar tai savaime toks vardas – Mina, ar trumpinys, pvz., nuo Vilhelmina (aš – Vilma, Močiutė – Mina ). Jos seserų vardai – Lyda ir Anė, man irgi labai gražu.

Mociutes ir Tetuko vestuves
Močiutės Minos ir Tetuko Jurgio vestuvių diena. 1950 04 30, Tauragė

Tamsiai mėlyna šilkinė vestuvių suknelė ir baltas nuometas.

Kodėl rinkosi tamsią? Mamytė sako, kad greičiausiai Močiutė tiesiog turėjo tokią medžiagą – gerą, prabangią: iš Vokietijos. Kokią turėjo, iš tokios ir siūdinosi. Šiek tiek paieškojau vestuvinių suknelių simbolikos prasmių, radau, kad mėlyna nėra neįprasta spalva šia proga. Mėlyna simbolizuoja meilę ir ištikimybę. Ji asocijuojasi ir su Mergele Marija, ar ne? Kažin, ar Močiutė domėjosi simbolika, ar teikė tam kokią reikšmę – greičiausiai ji tiesiog elgėsi kaip savo laikmečio ir krašto žmogus.

Su Mociute Sartininkuose
Su Močiute Sartininkų bažnyčioje 2009, po pamaldų – Senelio Jurgio Palioko metinių minėjimo

Mano akys to neregėjo, bet, sako, Močiutė, vargonininko Jurgio žmona, savo laiku į choro repeticijas ir motoroleriu važiuodavusi. Kai gabus, tai ant visko! ;) 

IMG_9758
Tomas su brangiuoju Sartininkų Choreliu Šikšniuose (apie 2004)

Paskutinį ano šimtmečio dešimtmetį, kai buvau konfirmuota paauglė, pati subūrė Chorelį Šikšniuose: „pamokyk mergeles“, o netrukus – dar ir „motreškas“.

Štai jau šio tūkstantmečio užsiėmimai Močiutės namuose su broliu Tomu.

IMG_9759
Hilda Žielienė (jau irgi amžinybėje), Herta Kleinienė ir Mina Paliokienė. Įrašas! :)

Jos, tikinčio žmogaus, ir laidotuvės buvo gyvos – gyvenimo, vilties, amžinybės šventė mums, pakrikštytiesiems. Apsčiai gyvenimo!

 

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą