Paskelbta 2018 11 28, atnaujinta 2021 11 08.
Apie Liuteronų bažnyčioje giedamas giesmes ir giesmynus išsamiau rasite ČIA.
Liuteronų bažnyčia yra giedanti bažnyčia. Tad 2018 metų rudenį, praėjus geram dešimtmečiui nuo Liuteronų bažnyčios giesmyno „Krikščioniškos giesmės“ išleidimo (2007), kalbėjomės apie jį ir apskritai apie liuteronišką giedojimo tradiciją, reikšmę, svarbą radijo stotyje XFM. „Krikščioniškos giesmės“ – tai parapijiečio giesmynas, kuriame yra 580 giesmių su tekstu ir melodijos natomis (vargonininkai šalia turi choralų knygą). Ar liuteroniškos giesmės tinka ir kitoms Bažnyčioms? KLAUSYTIS LAIDOS ĮRAŠO
2020 m. užėjus pandemijai ir prasidėjus karantinui, pradėjus transliuoti pamaldas, radosi nuotolinių pamaldų ir namų maldos giesmių įrašai, kuriuos pradėjome kelti į Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios YouTube grojaraštį KRIKŠČIONIŠKOS GIESMĖS.
Iki šiol jį pildome giesmių įrašais iš pamaldų, liturginių valandų, namų maldos. Iš viso knygoje „Krikščionšikos giesmės“ yra 580 giesmių, YouTube dabar turime įkėlę virš 300.
Parapijiečiai mėgsta namie drauge su įrašu pagiedoti jiems įprastas giesmes, kurių temos – nuo Advento iki Amžinybės, o besidomintiems žmonėms iš kitų bažnyčių ir visiems giesmių mylėtojams po kiekvienu vaizdo įrašu pateikiamas giesmės aprašymas, tekstas ir natos (jei prie kurios norimos natų nerasite, parašykite: vilma.sabutiene@gmail.com).
Taigi, „Krikščioniškos giesmės“ su tekstu ir natomis visiems yra ČIA.
Šiemet profesionaliai įrašytos ansamblio „Adoremus“ giedamos Liuterio giesmės lietuvių kalba su aprašyu, tekstu ir natomis yra čia: liuteronugiesmes.lt
Kitų giesmių (ne tik liuteroniškų) rasite giesmių knygoje „Yra Mergelė man brangi“ (2021). Skaitykite, žiūrėkite ir klausykitės ČIA.