Sekminės. Septynios dovanos

Kas yra tos septyneriopos Viešpaties Dvasios dovanos?

Pati Šventoji Dvasia yra dovana.

Kur skaitome apie (septynias) Jos dovanas?

Izaijo pranašystėje, kur iš pirmo žvilgsnio suskaičiuojame šešias, o atsižvelgdami į skirtingus vertimus – Bažnyčios tradicijoje minimas septynias Šventosios Dvasios dovanas, kad apsčiai gyventume per Kristaus kryžiaus mirtį ir prisikėlimą.

Ant Jo ilsėsis VIEŠPATIES dvasia:

išminties ir įžvalgos (supratimo) dvasia,

patarimo ir narsumo (tvirtumo) dvasia,

pažinimo ir VIEŠPATIES baimės (maldingumo) dvasia;

Jo džiugesys bus VIEŠPATIES baimė (Dievo baimės dvasia).

Iz 11,2-3a

Dovilės Gudačiauskaitės nuotr.

Mokoma, kad Sekminių liturginius Šventojo Rašto skaitinius mums perteikia J. S. Bacho Toccata und Fuge d-Moll (BWV 565), iš pradžių vadinta tiesiog (Sekminių pamaldų) preliudu: girdime besitvenkiančius debesis, smarkėjantį vėjo ūžesį, prasidedantį lietų, pereinantį į vis galingesnę audrą, apdovanojančią ugnies liežuviais. 

Minore gautas ir priimtas džiaugsmas ar tik nepasirodys besąs tas, kurio jau niekas nebeatims?..

Atėjus Sekminių dienai, visi mokiniai buvo drauge vienoje vietoje. Staiga iš dangaus pasigirdo ūžesys, tarsi pūstų smarkus vėjas. Jis pripildė visą namą, kur jie sėdėjo. Jiems pasirodė tarsi ugnies liežuviai kurie pasidaliję nusileido ant kiekvieno iš jų. 

Apd 2,1-3

Paskelbta 2020 05 30, atnaujinta 2022 06 03.

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą