Malda už kunigus 2019

2018-ųjų vasarį LELB facebooko grupėje parašiau šią žinutę:

Ar meldžiatės už mūsų kunigus? Ir taip, ir ne?..  
Sveiki, mieli liuteronai ir kiti draugai. Nežinau, kaip čia Jums pasirodys, bet tai gal verta  Vakar, žiūriu, mano draugės katalikės persitaria apie maldą už kunigus. Paklausiau, kaip čia kas konkrečiai. Taigi, taip: viena sesutė vienuolė prieš metus vasario 2 d. (kai ir mes minime Jėzaus pašventimą) paprašė visų savo pažįstamų paimti maldon vieną kunigą – visus metus kiekvieną dieną. Tai ji tiesiog traukia lapelį vieno/s iš atsiliepusiųjų vardu ir jam/jai parašo, koks kunigas „kliuvo“. Tas žmogus ir meldžiasi visus metus už tą kunigą – kaip kam gaunasi, svarbu kasdien ištikimai. Po metų, jei nenori nustoti, „duoda“ naują kunigą  (Galima pagooglinti panašių iniciatyvų, maždaug „pray for your pastor lutheran“, „adopt a priest in prayer“ ir kt.).
Tai gal ir už mūsų kunigus apsiimtume? Ar atsiras virš 20 žmonių? O vienas-du?.. 
Tiesiog parašykite man asmeninę žinutę čia, facebooke, arba vilma.sabutiene@gmail.com – drąsiai, laisvai, paprastai: TAIP, o aš atsiųsiu tekusio kunigo vardą. Lygiai taip pat esate laisvi tiek nesiimti maldos, tiek ryžtis, bet man nieko nesakyti. Džiaukimės Dievo vaikų laisve 
Gal tada, tarkime, Pelenų Trečiadienį parašyčiau porą sakinių, kokia situacija. Ačiū!
Tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins (Mt 6,6). 

Vėliau – dar vieną žinutę, kas iš to gavosi:

Štai ir Pelenų Trečiadienis. Džiaugsmingai patikinu, kad visus 30 mūsų kunigų su diakonais, emeritais ir vyskupu įvaikino (*šiemet patikslinome – vis dėlto priėmė globai, metams) mylinčios širdys  Įvairaus amžiaus moterys bei vyrai iš skirtingų parapijų ir net konfesijų (!) apsiėmė po vieną dvasininką kasdien nešioti maldoje. Jei Dievo valia, kitų metų vasario 2 d. vėl pasiskirstysim. Tiesa, dar. Jei jaučiate, kad ir Jūs kažkaip norėtumėte jungtis, melskite už pašaukimus. AČIŪ! Šventos Gavėnios visiems.

1517legacy.com nuotr.

Šiemet, 2019-iesiems metams, susisiekėme vienas per kitą bei paprašiau paskelbti per pamaldas Vilniuje. Galvojau, tiek ir pakaks. Bet draugės paragino ir patikino, kad reiktų parašyti žinutę ant savo sienos – kokia situacija; be to, gal dar kas sužinojęs įsijungs. Tai štai rašau. 

Vėl visi mūsų dvasininkai priimti maldon iki 2020 02 02, ir dar yra žmonės, šiais metais besimelsiantys už pašaukimus, už Konsistoriją, o taip pat – už visą Lietuvos liuteronų bažnyčią.

Didesnioji pusė – liuteronai, mažesnioji – katalikai (taip, kone pusė), ir keli žmonės iš evangelinių bažnyčių. Moterys ir vyrai, pasauliečiai ir vienuoliai. Nuostabu.

Pažįstate ką nors, kas galėtų prisijungti? Pakvieskite – patarpininkaukite arba tegu rašo tiesiai man žinutę facebooke arba vilma.sabutiene@gmail.com, ačiū.

Ikona malda

Paprašiau artimos draugės, kad pasidalintų savo patirtimi. Gal kam įdomu, gal pravers – messengerio žinutė, dėl to ir stilius. Na, ir katalikė – irgi stilius dėl to:

Man tie kunigai kaip įsisūnijami tais metais. Nėra maldų apribojimų (tik kažkur užskaičiau, kad vienos Sveika, Marija… neužtenka ), kai tik širdis ir protas padiktuoja.

Aš kaip savo vaikus ir kitas nešamas intencijas imuosi visur: nešuosi į Mišias, į adoraciją, įneriu į rožinio, Gailestingumo Vainikėlio maldas. Būtinai kasdien už juos sukalbu Šv. Teresėlės maldą už kunigus, kartais – Kristaus Kraujo litaniją. Dedu į maldavimus liturgijoje, bet būna dienų, kad spėju tik tą vieną Sveika, Marija… O jei jau visai visai diena įsiūbuota taip, kad nė akimirkos, tai vakare prieš miegą Kryžiaus ženklu juos palaiminu.

Manau, svarbu, kad juos kasdien atmenu ir dar įdedu į maldas, nešu juos Jėzui – Aukščiausiam Kunigui, nes tai pirmiausia malda už juos kaip už kunigus, kad ištvertų pašaukime, nes mums reikia kunigų. Esu dėkinga jiems, kad atsiliepė sekti Jėzumi, lydžiu panešėdama maldoje.

Papildysiu, kad turbūt geriausia nusistatyti konkretų paros laiką ir maldą, pvz., kiekvieną rytą – Tėve mūsų. 

O gal pasirinksite kurią nors maldą iš čia. Arba gal tai bus kaip tik iš vasario 2 d. liturgijos – Simeono giesmė, paskutinė dienos malda? O gal jau turite.

Ačiū!

Krizmos pamaldos Vilniuje
2018 03 29

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą