Persirengti Liuteriu?

Daugiau skaitykite čia: Liuteronai švenčia spalio 31-ąją
Taip pat daug daug apie liuteronybę rasite ČIA.

Ką čia nuveikus Reformacijos dieną?

Vienas naujausių radinių (2021 m.) – šiame mielame liuteroniškame puslapyje. Parsisiųsti nemokamai, tai – autorės dovana. Elzė pasakoja apie darbelį pasakoja čia.

:)

Ką daryti liuteronams, kai spalio 31-oji aiškiai yra Reformacijos diena (nuo 2018 m. tai – ir atmintina diena Lietuvoje), tai – ir Visų Šventųjų išvakarės, vakaras, o iš visur signalizuojama, kad tai – helovinas? Kaip vaikus kreipti, kaip suktis?

Apsimesti, kad nesigirdi-nesimato? Nukirsti, kad tokių svietvaikiškų pramanų mūsų namuose tai jau nebus? O gal pamokyti persirengti Liuteriu?! O kodėl gi ne?  Kaip moko vienas liuteronų kunigas – visai gera mintis: gauk dovanų saldainį (tik iš malonės – Sola Gratia, ar ne? ;) ) ir Liuterio būdu skelbk Evangeliją draugams, kaimynams, artimiems savo. Nes už pinigus tai gali nusipirkti helovino kostiumą, o išganymo nenusipirksi – neįpirksi. Jį, jau įgytą, gauni dovanai.

Džiaukimės Dievo vaikų laisve.

Pinterest

Gal nuspalvinti Martyno Liuterio antspaudą – tikėjimo santrauką – Liuterio rožę (žr. nuorodą su paaiškinimais)?

Liuterio roze spalvinimui-1

Spausdinti: Liuterio rožė spalvinimui

Arba sudėlioti ją iš Lego, kaip čia?

Liuterio rožė lego

Dar galima ką tai skanaus pasigaminti. Destis kokia malonė kam suteikta – ne man keksiukų glazūravimas Liuterio rožės ornamentais… Tiesa, mačiau palankų sunkumų su daile turintiesiems variantą – prikepi keksiukų, o ant viršaus uždedi iš popieriaus iškirptus atspausdintus spalvotus skrituliukus, ant kurių pavaizduota Liuterio rožė. Na, tiek įstengčiau. 

Liuterio roze pinterest 4

Yra ir Kirminų dieta – anglų k. žodžių žaismas su Vormso seimu: Diet of Worms. Nesudėtinga, skanu ir ant vaizdo įtaigu, čia aprašiau.

Kirminų dieta

Dar, šalia daugybės parodytų įmantrybių, galima lengvai pasigaminti valgomą Liuterio plaktuką, kūjelį. Neprikalė, neprikalė Liuteris tų tezių, ar ne?    Bet kažkiek pakreipė dalykų eigą pasaulyje. Reiks ragaut!

Liuterio plaktukas

Čia yra aprašymas su visa medžiaga, o čia – vaizdas:

Štai dar vienas užsiėmimas šiai šventei – žiūrėti filmuką.

Liuteris filmukas

Čia tokios idėjos, ką veikti. O apie spalio 31 d. reikšmę, istoriją ir šventimą išsamiau skaitykite čia.

Paskelbta 2018 10 29, atnaujinta 2023 10 21.

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą