Giesmių Giesmelė 2024|Liuteronų giesmynų 500-metis

Liuteroniškoms giesmėms ne 500, net ne 1000 ar 1500 metų – tai yra giedamas Dievo Žodis, kuris tas pats vakar, šiandien ir per amžius.

GG

Gegužės 11 d., šeštadienį, Vilniaus liuteronų bažnyčioje vyko šventė Giesmių Giesmelė.
Grojaraštį rasite ČIA.
Laidą „Kelias“ žiūrėkite ČIA.
Kęstučio Puloko nuotraukos yra ČIA ir ČIA.

Šventė kasmet vyksta vis kitoje parapijoje, o Vilniuje vėl suskambėjo po 22 metų. 

Šiemet Giesmių Giesmelėje dalyvavo muzikuojantys jauni žmonės iš įvairių Lietuvos liuteronų parapijų: Plikių, Kretingos, Klaipėdos, Šilutės, Jurbarko, Vilniaus, o mažiausioji šventės dalyvė keturmetė Jotvingė su mama Vilgaile atvyko iš Reformatų bažnyčios. Giesmininkams akompanavo viešnia iš Vokietijos vargonininkė Johanna Bergmann bei džiazo trio Duck Saved JonesAndrius Savčenko, pianistas, Artūrs Duckis, bosinės gitaros atlikėjas, ir Dovydas Šulskis, būgnininkas. Šventę organizavo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnytinės muzikos sandraugos vadovė Laura Matuzaitė-Kairienė ir Vilniaus parapijos žmonės, programą ir bendrų giesmių atlikimą koordinavo kantorė Renata Kreimerė, dalyvius pristatė Paulius Sabutis su mama Vilma. Šventę malda pradėjo LELB vyskupas Mindaugas Sabutis drauge su kunigais Liudviku Fetingiu ir Ričardu Dokšu.

Proga susirinkti drauge pagiedoti, laukiant Sekminių, šiemet buvo išties ypatinga, mat prieš 500 metų, 1524-aisiais, išleisti patys pirmieji liuteronų giesmynai – apie juos ir jų autorius skaitykite ČIA.

Giedojo ir grojo vaikai iš parapijų ansamblių, o taip pat visi jungėmės į bendras giesmes, kurios, pasirodo, pirmųjų mūsų giesmių kūrėjų, o ypač paties Martyno Liuterio, buvo sudėtos būtent „jaunam jaunimui“ – mūsų vaikams. Kad giedotų jaunos širdys skambiais balsais, kad patys gyventų Jėzaus Kristaus Evangelija ir kitiems skelbtų, kaip labai mus Viešpaties myli.

Prisimintas, paminėtas ir mūsų bažnyčios Vyskupas Jonas Viktoras Kalvanas vyresnysis, kurio 110-ąsias gimimo metines šiemet minime. Vyskupas buvo LELB giesmyno Giesmių ir maldų knygelė sudarytojas bei leidėjas, pats suredagavęs daugelį giesmių, nemažai išvertęs ir sukūręs.

GG Giesmiu giesmele pirmieji giemynai 2024

Informaciją apie giesmes ir giedotojus rasite atsidarę įrašus YouTube, ten aprašymuose viskas sudėta. Visas grojaraštis yra ČIA.

*

*

*

*

*

*

*

*

*

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą