Vyšnios giesmė (apie Šv. Juozapą)|Yra Mergelė man brangi Nr. 2 ir Nr. 3

Iš giesmių knygos YRA MERGELĖ MAN BRANGI (2021)

Knygą įsigyti galima Vilniaus liuteronų bažnyčioje (raštinės kontaktai). Arba kreiptis į Vilmą Sabutienę.

Apie Šventąjį Juozapą trumpai skaitykite čia.

Nr. 3. Vyšnios giesmė
(Nr. 2 – kita melodija: trad. Herefordshire mel., 1878, fragmento klausykitės čia)

The Cherry Tree Carol 
Kalėdos

T.: trad. kalėdinė giesmė, c. 14-15 a.
V.: © Vilma Sabutienė, 2020
M.: trad. angl.

Paralelės tarp Mergelės Marijos su Šv. Juozapu ir pirmųjų tėvų Ievos su Adomu, tarp uždrausto rojaus medžio vaisiaus ir Gyvybės medžio vyšnios; su Senojo Testamento pranašystėmis ir išsipildymu Evangelijoje susisiejantis siužetas bei jo nešama žinia apie iš Mergelės gimsiantį Išganytoją – Viešpatį; į Juozapo, Šventajame Rašte neištariančio nė vieno žodžio, lūpas įdėtas kartėlio sakinys – čia rašo, kad tekstas grįstas ilgu senosios sirų liturgijos dialogu tarp Juozapo ir Mergelės Marijos (aramėjų kalba, kuria kalbėjęs Jėzus), į Europą (Angliją) parsigabentas Kryžiaus žygių laikais, o vėliau iš Senojo žemyno nukeliavęs į Naująjį pasaulį. Ar tikrai? Nežinau. Reikia daug domėtis ir suprasti. Ką tikrai žinau – yra ši kalėdinė giesmė The Cherry Tree Carol. O jos teksto, melodijų bei atlikimo versijų nepajėgčiau surikiuoti.

Pats man artimiausias atlikimas – puertorikiečio, aklo gimusio gitaros virtuozo, krikščionio (kataliko) Jose Feliciano (xoˈse feliˈsjano), pasauliui padovanojusio Feliz Navidad, skamba čia.

Labai apsidžiaugiau, radusi jį prie Vyšnios, kai pavadinimą suvedžiau į YouTube paiešką. Kodėl ieškojau? Nes vis praversdavau tą giesmelę, primatuodavau pagal Sola Scriptura. Ir vis grįždavau.

Kiek pasigilinau, pasidomėjau. Apsvarsčiau širdy – graži giesmė. Gera. Apie teisųjį Juozapą, apie mane ir Tave. Apie gyvenimą. Apie išganymą.

The Cherry Tree Carol. Jeanyee Wong, 1951

Daugiau iliustracijų yra čia.

Paskelbta 2018 12 09. Atnaujinta 2023 03 19. 

 

❤️ ❤️

Vilma Sabutienė
Kiekvieną dieną tu pamatai, išgirsti arba perskaitai ką nors nauja. Bet jeigu nori temos, prašau – parašyk man apie Liuteronų bažnyčią. (Chesterfield. Laiškai sūnui). Ačiū, kad domitės!

Parašykite komentarą