Paskelbta 2018 08 13. Atnaujinta 2022 01 06.
Eiti į skaitymo planą internete / atsisiųsti pdf čia.
Ar žinote tokią „Ezechielio duoną“ (Ezekiel Bread)? Kažin, ar būna pirkti Lietuvoje, bet pasaulyje tikrai yra toks gaminys. Ši duona esanti ne tik biblinė, paremta pranašo Ezechielio knygos 4,9a: Pasiimk kviečių, miežių, pupų, lęšių, sorų ir speltų, supilk juos į vieną indą ir išsikepk duonos, bet ir, sako, „labai gera“, dar lyg ir iš daigintų grūdų. Kodėl ne. Tiems, kas mėgsta duoną ir nevengia glitimo, skamba nuostabiai. Tai štai, kažką iš kažkur sužinai žmogus ir gyveni toliau. Bet ateina diena, kai perskaitai visą pranašo knygą iš eilės – ak! Juk tai duona, kurią 390 dienų kasdien berods po 220 g, užsigerdamas tik nurodytu kiekiu vandens nustatytu laiku, Ezechielis turėjo valgyti, visą tą laiką gulėdamas ant šono – kaip bausmės už Izraelį užsikrovimo ženklą. Paskui dar 40 dienų taip ant dešiniojo šono – už Judo namų kaltę. Ir dar viena detalė, žr. tekstą toliau: Valgysi …, visų akivaizdoje išsikepęs ant žmogaus išmatų ugnies. Pranašui meldžiant leisti nesusitepti, palengvinimas: Gerai, leidžiu tau naudoti galvijų mėšlą.
Ką noriu pasakyti? Matyt, nedera ištraukinėti eilutes iš Biblijos be konteksto, o tai… ką aš žinau Jeigu esate kaip aš, t.y. kaip dauguma žmonių, tai Jūs greičiausiai neįsitikinę, kad esate perskaitę visą Šventąjį Raštą – nuo pirmos iki paskutinės knygos. Sakau, jei kas norės, ryšis – štai parengtas planas metams: per tiek laiko perskaityti visą Bibliją. Galima skaityti online, galima atsisiųsti pdf ir skaityti, verčiant tikrus puslapius.
Planas nepririštas prie datos, galima pradėti skaityti rugsėjo ar sausio 1-ąją, galima per gimtadienį, o galima kad ir dabar. Aš gi įkeliu man brangia proga – per 95-ąsias savo Senelio Jurgio gimimo metines. Mėgo kasdienę duoną, mylėjo Šventąjį Raštą...
Pernai, per savo 40 gimtadienį, supratau, kad nežinau, ar esu perskaičiusi Bibliją (!). Taip, kai kurias jos knygas – po keliolika, keliasdešimt, vietomis – po kelis šimtus kartų, bet kiekvieną Knygų Knygos žodį?..
Nutariau, kad štai per metus ir perskaitysiu – iki kitos gimimo dienos. Pati Susiskaičiavau, kad kasdien bus maždaug po 4-5 skyrius. Ir pradėjau iš eilės skaityti.
Daug nepasakosiu, nors tikrai būta įsimintinų patyrimų – nesu taip jau labai linkusi ne patiems artimiausiems draugams, o ir nereikia: kiekvienas nueis savo kelią. Tik pasakysiu, kad iš pirmo karto nepavyko. Stop. Ilgam…
Užtat supratau, kad geriau pasiieškosiu plano, nes sunkoka skaityti iškart po keliolika kai kurių knygų skyrių (juk susikaupė tų skyrių sustojus). Kas čia sunkaus? Ogi pabandykit vienu ypu, kad ir čia ar čia.
Taigi, planas. Google. Radau nemažai. Pagrindu paėmiau amerikiečių liuteronų sudarytą, adaptavau pagal mūsų ekumeninio Lietuvos Biblijos draugijos vertimo numeraciją, papildžiau pasviru šriftu pažymėtomis 9 deuterokanoninėmis knygomis, kurias M. Liuteris įtraukė į savąjį vokišką 1534 m. Biblijos vertimą kaip naudingas skaityti, nors neprilygstančias 66 Šventojo Rašto knygoms: 39 Senojo Testamento ir 27 Naujojo Testamento.
Tai iš antro karto jau skaičiau pagal planą (dalį iš vienos nurodytos knygos, dalį iš kitos – iš viso iš 3 arba 4). Ne studijuodama, ne maldingai (tam – kita tvarka), o tiesiog kad būtų perskaityta. Kodėl? O kodėl ne?
Suvedžiau į lentelę, štai pdf failas, galite išsisaugoti kompiuteryje, atsispausdinti. Nepririštas prie datos, pradėti skaityti galima kad ir dabar.
Atsisiųsti skaitymo planą: Biblija per metus
Aš pati beveik visą Bibliją perskaičiau išmaniajame telefone, tik mažesniąją dalį – versdama knygos puslapius. Nebūčiau pagalvojusi, tikrai. Bet mat taip šį kartą Įdomu, kaip Jums gausis.
Telefono ar pan. privalumai – bet kur bet kada atsidarai ir skaitai, nepriklausomai nuo apšvietimo ir kt. Žemiau, po tekstu, įdėsiu planą su aktyviom nuorodom – paspaudi ir skaitai.
Bet trukdo online žinutės, skambučiai, pranešimai. Knyga – kas kita. Niekas neblaško. Tarsi labiau susikaupi, pasiruoši, koks tai ritualas susiformuoja.
Bet nelabai susigaudančiam sunkiau joje orientuotis, atsiversti reikiamą skyrių ir sekti eilučių skaičių. Ir dar svarbu apšvietimas. Dar kai kuriems sunku išsėdėti
Tai dar kartą įdedu skaitymo planą pdf faile: Biblija per metus
O čia yra planas skaitantiems online: Skaityti internete
Jei rasite kaidą, prašau, parašykite: vilma.sabutiene@gmail.com arba čia.
Pradžioje Dievas sukūrė dangų ir žemę.
Ateik, Viešpatie Jėzau!
Viešpaties Jėzaus malonė su jumis visais!
Dėkoju. Tik labiau norėjosi kanoninių Šv. Rašto knygų skaitymo per metus plano, nes apokrifinės, kaip ir gerai žinoma, nėra pripažintos lygiavertėmis Šv. Rašto knygoms, be to, jos vietomis klaidina žmones aiškiai priestaraudamos Biblijos mokymui. Gero jums tyrinėjimo.
Ačiū, kad parašėte. Na, man norėjosi būtent tokio plano. Liuteronų pozicija ir tradicija yra tokia, kad mes, Liuterio pamokyti, skaitome deuterokanonines knygas (apokrifinėmis vadinčiau tas kitas knygas, kaip evangelija pagal Tomą ir kt.) – Liuteris sakė, kad jos naudingos skaityti. Bet jos neprilygsta 66 Senojo ir Naujojo Testamento knygoms ir neskaitomos liturgijoje (pamaldose). Dėl to nediskutuosime – tai mūsų Bažnyčios mokymas. Bet išskyriau šias knygas pasviru šriftu, kad žmonės, kuriems netinka, jų tiesiog neatsiverstų. Ačiū už linkėjimus, palaiminto šveninio laiko!