Kas yra Šventoji Vakarienė?
Tai yra tikras mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus kūnas ir kraujas duonoje ir vyne, paties Kristaus paliktas mums, krikščionims, valgyti ir gerti.
Iš Mažojo Katekizmo
Klausytis:
Vysk. Mindaugo Sabučio pamokymas, įrašytas 2020 m. Didįjį Ketvirtadienį (karantine). 1 dalis:
2 dalis:
Apie Didįjį Ketvirtadienį išgirsite Didžiosios savaitės pamokėlėje (o skaityti galima ČIA):
Kaip Eucharistija švenčiama liuteroniškose pamaldose, atsako kun. Darius Petkūnas. SKAITYTI
Viešpaties Taurė – kodėl taip svarbu išlaikyti ją, grąžintą žmonėms 16 a., atsako vysk. Mindaugas Sabutis. SKAITYTI ČIA (arba liuteronai.lt)
O čia – apologetika.lt laida radijo stotyje XFM Protestantiškosios Eucharistijos sampratos. Į vedėjo Lauryno Jacevičiaus klausimus atsako evangelinės bažnyčios atstovas, reformatas ir liuteronė:
Ar Liuteronų bažnyčioje yra Adoracija? SKAITYKITE ČIA
Išpažintis. Klausytis Mažojo Katekizmo:
Skaityti apie asmeninę išpažintį Didžiajame ir Mažajame Katekizme
Kun. Remigijus Šemeklis šeštadienio Vakarinėje primena liuteronišką mokymą apie Išpažintį:
Dar apie Išpažintį Liuteronų bažnyčios mokyme:
Daugiau apie Išpažintį rasite ČIA.
Giesmės. Liuteronų bažnyčioje labai svarbi bendra giesmė. Per pamaldas visi parapijiečiai drauge sugieda keturias giesmes (jei prisimenami mirusieji, tai ir daugiau, o dar būna ir choro giesmės). Viena iš bendrai giedamų – prieš Šventosios Vakarienės liturgiją. Šiame grojaraštyje rasite atgailos, išpažinties, Eucharistijos giesmes (Nr. 457 – 480): Krikščioniškos giesmės. Pradėtas įrašinėti ir pildyti, užėjus pandemijai / karantinui. Prie visų giesmių pateikti aprašymai, tekstai, natos. Štai kelios jų:
2021 m. Didžiojo Ketvirtadienio pamaldose Vilniuje (įprastai šiai giesmei akompanuotų vargonai, bet tokie metai, kad acappella):
Ansamblio ADOREMUS įrašas interneto giesmyne liuteronugiesmes.lt:
2020 m. Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Didžiojo Penktadienio pamaldoms Vilniaus parapiječių nuotoliniu būdu įrašyta giesmė:

Paskelbta 2021 09 28.
