Kas yra Šventoji Vakarienė?
Tai yra tikras mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus kūnas ir kraujas duonoje ir vyne, paties Kristaus paliktas mums, krikščionims, valgyti ir gerti.
Iš Mažojo Katekizmo
Skaityti Mažąjį Katekizmą
Klausytis:
Vysk. Mindaugo Sabučio pamokymas, įrašytas 2020 m. Didįjį Ketvirtadienį (karantine). 1 dalis:
2 dalis:
Apie Didįjį Ketvirtadienį išgirsite Didžiosios savaitės pamokėlėje (o skaityti galima ČIA):
Kaip Eucharistija švenčiama liuteroniškose pamaldose, atsako kun. Darius Petkūnas. SKAITYTI
Viešpaties Taurė – kodėl taip svarbu išlaikyti ją, grąžintą žmonėms 16 a., atsako vysk. Mindaugas Sabutis. SKAITYTI ČIA (arba liuteronai.lt)
O čia – apologetika.lt laida radijo stotyje XFM Protestantiškosios Eucharistijos sampratos. Į vedėjo Lauryno Jacevičiaus klausimus atsako evangelinės bažnyčios atstovas, reformatas ir liuteronė:
Ar Liuteronų bažnyčioje yra Adoracija? SKAITYKITE ČIA
Išpažintis. Klausytis Mažojo Katekizmo:
Skaityti apie asmeninę išpažintį Didžiajame ir Mažajame Katekizme
Kun. Remigijus Šemeklis šeštadienio Vakarinėje primena liuteronišką mokymą apie Išpažintį:
Dar apie Išpažintį Liuteronų bažnyčios mokyme:
Daugiau apie Išpažintį rasite ČIA.
Giesmės. Liuteronų bažnyčioje labai svarbi bendra giesmė. Per pamaldas visi parapijiečiai drauge sugieda keturias giesmes (jei prisimenami mirusieji, tai ir daugiau, o dar būna ir choro giesmės). Viena iš bendrai giedamų – prieš Šventosios Vakarienės liturgiją. Šiame grojaraštyje rasite atgailos, išpažinties, Eucharistijos giesmes (Nr. 457 – 480): Krikščioniškos giesmės. Pradėtas įrašinėti ir pildyti, užėjus pandemijai / karantinui. Prie visų giesmių pateikti aprašymai, tekstai, natos. Štai kelios jų:
2021 m. Didžiojo Ketvirtadienio pamaldose Vilniuje (įprastai šiai giesmei akompanuotų vargonai, bet tokie metai, kad acappella):
Ansamblio ADOREMUS įrašas interneto giesmyne liuteronugiesmes.lt:
2020 m. Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Didžiojo Penktadienio pamaldoms Vilniaus parapiječių nuotoliniu būdu įrašyta giesmė:
Paskelbta 2021 09 28.